3,661
4
0
Projectorhylle på gipsvegg
661
Bærum
0
Jeg må lage/montere opp en "hylle" på veggen som en projector skal stå på. Projectoren er 45cm bred, 50cm dyp og veier 10kg. Veggen er av gips. Noen tips til hva jeg kan gjøre?
1) Hylleknekter (kan settes både under og over hyllen)
2) lage en bred hylle som gjør at du treffer flere stendere. Da kan du ha mindre hylleknekter.
3) feste hyllen i taket, enten ved type gjengestag, eller at du lager vanger på hyllen som går opp i taket.
4) lage en "kasse" uten bunn. Gipsveggen utgjør bunn i kassen. Da vil veggene i kassen erstatte hylleknektene. Prosjektoren settes inne i kassen. Dårlig forklart. se link for inspirasjon: http://www.illumsbolighus.no/shop/moebler-hyller.aspx
og sikkert mange andre måter også....
Vil gipsen tåle dette? Hvor mange hylleknekter bør jeg ha? Tips til hvilke gipsanker el.l som kan brukes?
Jeg synes ikke hylleknekter er så vakre, så jeg har brukt endel IKEA Lack, med skjult oppheng. De skrur du greit inn i trestendere med store solide treskruer. Vet ikke om de blir dype nok for deg.
http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/60103750/